Çağrı Merkezi 0 282 693 34 00

BİRİMLERİMİZ

Patoloji

Patoloji

Hastalıklar bilimi olarak tanımlanabilir. Ayrıca belirli bir bozukluğun tipik özellikleriyle birlikte bütününe patoloji denilebilir.

Sitoloji

Hücreleri inceleyen bir bilim dalıdır. Sitoloji araştırmaları, bakteriler gibi tek hücreli organizmalardan, insan gibi çok hücreli organizmalara kadar büyük bir alana Patoloji Laboratuarı, hastalıkların dokularda ve hücrelerde oluşturduğu yapısal ve işlevsel bozuklukları inceleyen, hastalıkların nedenlerini araştıran bir bilim dalıdır. Bu amaçla poliklinik ve ameliyathane koşullarında alınan vücut sıvıları ve doku örnekleri, Patoloji Bölümü ’nde değişik boyama teknikleri ve çeşitli mikroskoplar kullanılarak incelenir.

Patoloji Bölümü ’nün temel iki görevi "tanı" ve "araştırma" dır. Ana hedef "doğru tanı"yı "en kısa zaman"da hastaya ve ilgili doktora ulaştırmaktır. Bunun yanı sıra, özellikle kanser olgularında hastalığın seyri ile ilgili göstergeleri araştırmak, hastalığın olası sonucunu öngörebilmek ve hastalığın tedaviye vereceği olası yanıt ile ilgili bilgiyi verebilmektir.

Kuruluşumuzdan itibaren her sene artan hasta ve test sayıları ile beraber teşhisteki doğruluk ve güvenilirliğimizi hastalarımızın sağlığı için devam ettirmek arzusundayız.BİRİMİN DOKTORLARI

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

0(282) 693 34 00

Uzmanlarımız sizlere her an yardımcı olmak için hazırlar.