Çağrı Merkezi 0 282 693 34 00

BİRİMLERİMİZ

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi

Hastanemizde yenidoğan ve prematüre (özellikle 1500 gram ve 32 haftanın altındaki bebekler de dahil olmak üzere) bebeklerin 3. Düzey yoğun bakım takip ve tedavileri, uzman neonatolog hekimimiz tarafından yapılmaktadır. Göz muayeneleri (ROP), sorunlu bebeklerin cerrahi, meningomyelosel(bel açıklığı) ve hidrosefali(kafada su toplanması) gibi beyin cerrahisi operasyonları gerçekleştirilmekte, ameliyat sonrası gereken özellikli yoğun bakım takip ve tedavileri sağlanmaktadır. Yoğun bakım ünitemizde özel eğitim almış yoğun bakım hemşirelerimiz, 5 adet ventilatörümüz, 11 adet tam donanımlı küvözümüz mevcuttur.

Prematüre bebeklerin, yoğun bakım takipleri kadar mezun olduktan sonraki takipleri de önemlidir. Biz prematüre bebeklerin hastanemizden taburcu olmalarına “mezun olma” diyoruz. Çünkü bu bebekler önce nefes almayı öğreniyorlar, sonra oksijensiz yaşamayı, sonra beslenmeyi.. kısacası yaşamayı öğreniyorlar. En sonunda da bizim yenidoğan yoğun bakım okulumuzdan mezun oluyorlar.

Prematüre ve sorunlu bebeklerin takipleri, yoğun bakımdan mezun olduktan sonra da devam etmektedir. Çünkü bu bebeklerin kendilerine özel aşıları, beslenme şekilleri, kendilerine özel büyüme ve gelişme takipleri, özelllikli muayeneleri, çocuk nörolojisi takipleri, göz muayenesi takipleri vardır. Tüm bu takipler hastanemizin neonatog hekimimiz gözetiminde deneyimli göz hekimimiz, çocuk nöroloğumuz tarafından gerçekleştirilmektedir.BİRİMİN DOKTORLARI

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

0(282) 693 34 00

Uzmanlarımız sizlere her an yardımcı olmak için hazırlar.